Stikla starpsienas

Par mūsdienu šķērssienu prototipiem var uzskatīt aizslietņus, kas plaši tika izmantoti viduslaikos Ķīnā un Japānā. Tie paši japāņi, kuri izceļas ar pedantismu un atjautību, ienesa pasaulē jaunu modes tendenci ierīkot šķērssienas birojos. Zemās šķēssienas ļauj biroja darbiniekiem iegūt iespēju zināmā mērā norobežoties, vienlaikus nodrošinot iespēju sazināties savā starpā, kas, kā parādīja japāņu pieredze industriālās revolūcijas apstākļos, pozitīvi ietekmēja komandas gara stiprināšanas un darba ražīguma paaugstināšanas iespējas.

Vēlāk necaurspīdīgās šķērssienas nomainīja stikla sienas, kas ir mūsdienīgākas. To veicināja tas apstāklis, ka stiklam piemīt virkne priekšrocību, kas ir pieejams, estētiski pievilcīgs un dekoratīvs būvmateriāls, kas spēj izturēt dažādu veidu apstrādi.

Šķērssienas kļuva augstākas un paplašināja savas ietekmes sfēras, „izejot” ārpus biroju sienām. Tagad stikla šķērssienas var sastapt visur: tās dekorē un sadala dzīvojamās, tirdzniecības, noliktavu un pat ražošanas telpas.

Var izcelt šādas stikla šķērssienu priekšrocības:

  • modularitāte – iespēja viegli pielāgot šķērssienu izmērus telpas konfigurācijai;
  • caurspīdīgums – saglabā telpas vienību (ja tā ir pilnīgi caurspīdīga) un/vai laiž cauri gaismu (ja matēta);
  • trokšņu izolācija;
  • videi draudzīgs, stikls ir dabisks materiāls;
  • ugunsdrošība, kas ir īpaši svarīgi sabiedriskajām telpām ar augstu caurstaigājamību.