LODŽIJU IESTIKLOŠANA

Iestiklošanas priekšrocības

Mūsuprāt, iestiklotas lodžijas priekšrocības attiecībā pret neiestiklotām ir acīmredzamas. Lodžiju iestiklošana ar plastikāta logiem ļaus jums pārvērst šo nedzīvojamo telpu, piemēram, mājas oranžērijā, kur jūs varēsiet audzēt puķes vai pat izveidot mazu dārziņu un priecēt ģimeni ar svaigiem augļiem un dārzeņiem tieši no dobes (tas ir, kastes). Īpaši aktuāli tas ir tiem, kuriem aug bērni.

Iestiklotās lodžijās nebūs netīrumu un izsmēķu, kas mēdz nokrist no augšējiem stāviem, nedz arī putekļu vai netīrumu no ielas. Lietainā un vējainā laikā jūsu lodžija būs klusa un ērta. Pārveidotā lodžija var kalpot arī par sava veida pieliekamo, kur jūs varēsiet glabāt jebkuras mantas, tostarp arī mājas konservus.

Turklāt lodžiju iestiklošana ar plastikāta logiem būtiski paaugstina siltuma un trokšņu izolācijas līmeni. Bet, ja lodžiju papildus nosiltina, tad pat ziemā tajā varēsiet justies ērti kā pašā dzīvoklī, un pēc vēlēšanās jūs varēsiet savu lodžiju pārveidot par vēl vienu istabu – darba kabinetu, ēdamistabu vai pat guļamistabu.

Daži logu ražotāji piedāvā tādu iestrādni kā klimata kontrole, kas ietilpst logu komplektācijā. Šādi logi, būdami aizvērti, regulēs nelielu svaiga gaisa padevi bez caurvēja, tādējādi nodrošinot gaisa apmaiņu un saglabājot telpā optimālu klimatu. Visbeidzot, iestiklotajai lodžijai būs mūsdienīgs un prezentabls izskats.

 

Stiklojuma veidi

Atkarībā no lodžijas izmantošanas mērķa, kā arī jūsu finansiālajām iespējām, jūs varat izvēlēties jebkuru no šādiem stiklojuma veidiem.

1. veids. „Aukstais” (ekonomiskais variants)

Ja jūs vēlaties tikai pasargāt savu lodžiju no lietus, sniega, vēja un putekļiem, bez jebkādiem dārgiem izsmalcinājumiem, optimāls risinājums būs stiklojums uz alumīnija profila pamata.

Izmantojot šo veidu, lodžijas siltumizolācija netiek nodrošināta, tāpēc temperatūra tajā būs tieši atkarīga no temperatūras aiz loga. Lodžija tiks pārvērsta par iestiklotu verandu, kur būs samazināts ielas trokšņu līmenis, bet temperatūra dzīvoklī paaugstināsies par dažiem grādiem.

Alumīnija stiklojuma priekšrocību vidū var izdalīt konstrukcijas vieglumu, kas ļauj to uzstādīt jebkurā lodžijā vai balkonā, kā arī iespēja padarīt viras atbīdāmas. Un vēl, protams, zema cena salīdzinājumā ar plastikāta analogiem.

Trūkumu vidū ir neiespējamība tās kvalitatīvi nosiltināt un zemais trokšņu izolācijas līmenis (salīdzinājumā kaut vai ar to pašu plastikātu).

2. veids. „Aukstais” (eirostiklojums)

Šāds stiklojuma veids ir izturīgāks un kvalitatīvāks, taču maksā vairāk. Tajā ir iekļauta lodžiju iestiklošana ar plastikāta logiem (vai, pēc pasūtītāja vēlēšanās, ar alumīnija logiem), telpas hermetizāciju, alumīnija profila krāsošanu un pat lodžijas iekšējo apdari, ja pasūtītājs to vēlēsies.

Lodžija ar eirostiklojumu iegūs glītu un komfortablu ārējo izskatu. Taču ziemā tur būs auksti, jo „sava” siltuma tajā nebūs.

Lai lodžija kļūtu par pilnvērtīgu papildu istabu, to ir nepieciešams siltināt, ko būs iespējams nodrošināt, izvēloties nākamo veidu.

3. veids. „Siltais”

Izvēloties šo variantu, jūs iegūsiet lodžiju stiklojumu ar plastikāta logiem, kas aprīkoti ar klimata kontroles ierīci Aluplast Ideal 4000, Rehau, Schuco u.tml. Plastikāta stiklojuma priekšrocība ir tā, ka tam piemīt augsts siltuma un trokšņu izolācijas līmenis, kas ļauj stabili nosiltināt lodžiju un uzturēt tajā gaisa temperatūru līdz pat 20 grādiem arī ziemā.

Kā redzat, lodžiju stiklojums ar PVC logiem ir ideāls variants tiem, kuri vēlas piešķirt savam dzīvoklim vēl vienu komfortablu istabu. Jā, iekārtošana prasīs zināmus izdevumus, taču rezultāts ir tā vērts.