Vai PVC logi ir kaitīgi veselībai?

Mūsdienās PVC logi ir uzstādīti gandrīz katrā mājā vai dzīvoklī. Vecie koka logi tiek nomainīti ar plastmasas, pateicoties to ērtībai, cenai un tam, ka nav nepieciešamības to pārkrāsot, kā arī aizlīmēt spraugas ziemā. Tomēr, palielinoties plastmasas logu popularitātei, daudzi vides speciālisticeļ trauksmi. Ir veikti daudzi pētījumi par iespējamo PVC kaitējumu cilvēku veselībai. Vai šīs bažas ir pamatotas?  Vai cilvēki tiešām jūt ietekmi uz savu veselību? Kādu ietekmi plastikāta izstradājumi var radīt? Sāksim ar jautājumu – kas ir plastikāta logu rāmju sstāvā?

Plastmasas profilu sastāvs un kaitīgums

PVC ražošanas procesā tiek izmantots polivinilhlorīds – toksiska viela, kas pieder pie termoplasta grupas. Profila sistēmu sastāvā ietilpst arī naftas ķīmijas produkts etilēns, un saistošais elements ir hlors. Pulverveida PVC sastāvā ietilpst dažādi stabilizatori, modifikatori, krāsojoši pigmenti. Visbiežāk sastāvā ietilpst stearīnskābes sāļi, kas satur cinku, kalciju, bāriju, svinu. Visas plastmasas sastāvdaļas, kas nosaka produkta izturību pret UV starojumu, temperatūras svārstībām, dažādām citām atmosfēras ietekmēm.atmosfēras parādības. Ar dažādu specifisku piedevu palīdzību iegūst vēlamo krāsu toni.


Ekologi apgalvo, ka visi šie elementi kaitē veselībai, veicina hronisku slimību attīstību. Vai tas tā ir?


Plastmasas profilu materiāls  ir grūti aizdedzināms. Lai tas aizdegtos, ir nepieciešama atklāta uguns:

  • PVC kausēšanas temperatūrai jābūt vismaz 225 ° C, kas ir iespējama, ja gaisa temperatūra ir vismaz 60 ° C.
  • Bīstami dioksīnu un ftalātu savienojumi: ūdeņraža hlorīds, oglekļa dioksīds un monoksīds tiek izdalīti tikai kušanas laikā. Savienojumos tie ir praktiski nekaitīgi.
  • Svina sāļi, kas tiek uzskatīti par ļoti bīstamiem veselībai, ir daļa no ķīmiskā sastāva un tie nevar izdalīties no maisījuma atsevišķi.  Par svina būtisko kaitējumu var runāt tikai tad, ja tas ir norīts vai ilgstoši ieelpo tā tvaikus.


Tādējādi jūs varat būt pārliecināti ka ir pilnīgi droši aprīkot ēkas ar plastmasas logu konstrukcijām.  Kaitīgās vielas var aktīvi izdalīties tikai gadījumos kad konstrukcijas deg un kūst. Minimālās “polivinilhlorīda devas” ar regulāru ventilāciju nekādi neietekmēs cilvēka pašsajūtu.