Ko darīt, ja ieplaisājis pakešu loga stikls?

Ja pakešu loga stiklā pamanīta plaisa, bet ārēja mehāniska iedarbība nav nitukusi, tad jādomā, ka kaut kas nav kārtībā  ar logu konstrukciju. Jūs varat nomainīt ieplaisājušo stiklu, taču tas pilnībā neatrisinās problēmu, un nākotnē var atkārtoties tāda pati nepatīkama situācija. Kā rīkoties šādos gadījumos un kā izvairīties no deformācijām?

Kas var izraisīt stikla ieplīšanu?

Šo nepatīkamo situāciju var izraisīt vairāki iemesli. Lai pēc remonta veikšanas kaut kas tāds neatkārtotos, ieteicams nekavējoties saprast, kāpēc bojājums radies. Parasti tam būt vairāki cēloņi:
• kritiska ēkas konstrukciju saraušanās, kas izraisa loga atvēruma formas izmaiņas;
• krasas temperatūras svārstības;
• sezonālā deformācija loga profilā, ja tas izgatavots no nekvalitativa materiālai;
• ražošanas tehnoloģijas neievērošana un  dubultstikla pakešu uzstādīšanā pieļautas atkāpes no noteikumiem;
• būtiska nesakritība starp inertās gāzes spiedienu stikla bloka iekšējās kamerās un atmosfēras spiedienu;
• logu ustādīšanas laikā pieļauti būtiski tehniski pārkāpumi.

Lai izvairītos no strīdīgām situācijām, ir ieteicams pārbaudes veikšanai pieaicināt neatkarīgus ekspertus, kuri precīzi norādīs bojājuma cēloni. Galu galā, ja tas noticis ražotāja vai uzstādītāju komandas vainas dēļ, loga konstrukcijas integritātes atjaunošana jāveic uz viņu rēķina. Protams, daudzi brāķi radījušie uzņēmumi darīs visu iespējamo, lai no tā izvairītos, tāpēc klientiem jārīkojas piesardzīgi.

Ko darīt, ja logs ir bojāts

Daži klienti vēlas ietaupīt uz  loga konstrukciju integritātes un funkcionalitātes atjaunošanu un nolemj mainīt tikai pašu boāto elementu. Lai gan teorētiski ir iespējams aizvietot vienusaplīsušo stikla plāksni,  labāk tomēr ir pasūtīt un uzstādīt jaunu stikla paketi. Vienas bojātās stikla plāksnes nomaiņas izmaksas būs tikai nedaudz zemākas, kā kad visa pakete tiktu izgatvota un uzstādīta no jauna pilnībā.