Durvis uz pasauli: kādus logus izvēlēties?

Jau sen ir pagājuši tie laiki, kad koka logi bija vienīgā iespējamā alternatīva, ja vēlējāties savā mājā, dzīvoklī vai citā telpā ielaist kaut nedaudz vairāk gaismas. Mūsdienu piedāvājums spēj apmierināt pat visprasīgāko klientu, kura individuālie apstākļi prasa īpašu pieeju gan no loga funkcijām, gan tā uzstādīšanas viedokļa, tāpēc iegādei piedāvājam gan dažādu tipu logus, gan ar tiem saistītus izgatavošanas un uzstādīšanas pakalpojumus. Tā teikt – viss ir pieejams vienā vietā, tādēļ ātri un ērti varēsiet nokomplektēt savu pasūtījumu, un mēs to izpildīsim, cik ātri vien iespējams, pie reizes nodrošinot transportēšanu un uzstādīšanu. Tātad, kā jau zināms, klientiem tiek piedāvāti dažādi logu veidi, piemēram, plastikāta logi, alumīnija logi, koka logi. Šāda iespēju daudzveidība var novest pie situācijas, kurā par katru ir zināms tik daudz, ka savu izvēli veikt paliek grūti, kas, protams, kavē visu pasūtījuma, izgatavošanas un uzstādīšanas procesu kopumā.

Viena no Latvijā iecienītām opcijām ir koka logi, kas vēl aizvien ir tautā populāri savas dabīgās izcelsmes dēļ. Koks pēc savas būtības ir ekoloģiski draudzīgs materiāls, kā arī šādu logu izvēle ļauj pašam klientam arī pielāgot koka veidu un rakstu savām vēlmēm un vajadzībām. Šī tipa logi lieliski izceļas citu vidū sala laikā, jo pārējo materiālu rāmjiem ir tendence nedaudz sarauties, bet koks paliek savā oriģinālajā izmērā, tādējādi neradot ēkai lieku siltuma noplūdi. Koka logi būs piemēroti arī tādām ēkām, kurām ir vēsturiska vērtība, tādēļ tos būs vieglāk piemērot ēkas kopējam estētiskajam tēlam, ja izvēlēsieties šo materiālu. Jāatzīst, ka koks ir labs materiāls, tomēr ir jārēķinās arī ar attiecīgi augstāku cenu, jo tas salīdzinoši nav tik viegli iegūstams un izgatavojams kā, piemēram, alumīnijs un plastikāts.

Koka logi lieliski pilda savas funkcijas, tomēr to iegāde un uzstādīšana noteikti nebūs lēta, tādēļ, ja nauda ir ārkārtīgi svarīgs faktors, mēs mudinām Jūs apdomāt kāda cita logu veida izvēli. Vēl kāds faktors, par kuru būtu jāatceras, pirms iegādāties koka logus, ir tas, ka šāds dabīgs materiāls ir arī attiecīgi jākopj – koka logus nevar vienkārši ielikt un par tiem aizmirst. Tiem ir nepieciešama aktīva kopšana. Loga rāmis ir regulāri jāapstrādā ar īpašu antiseptisku šķīdumu, kā arī šāds materiāls noteikti nepanesīs dažādu ķīmisko vielu klātbūtni, piemēram, skābes, šķīdinātājus un citas kodīgas vielas.

Alumīnija logi izceļas ar to, ka to izgatavošanā izmantotajam metālam ir daudzas pozitīvās īpašības, piemēram, tas ir gan izturīgs, gan ugunsdrošs, kā arī ārkārtīgi viegls. Šī tipa logi var lepoties ar savu ilgmūžību – veicot investīciju un iegādājoties alumīnija logus, Jums par šo tēmu vairs nebūs jādomā daudzus gadus. Alumīnija logiem ir nepieciešama minimāla apkope, kā arī tie ir izturīgi pret ārējās vides kaitējumu, piemēram, koroziju. Šos logus uzturēt un tīrīt ir ļoti viegli, tādēļ tie ir ieteicami lietošanai arī daudzstāvu ēku telpās, kurās logu tīrīšana nebūs tik bieža un kur to veikt nav iespējams tik vienkārši kā tas būtu, piemēram, vienstāvu dzīvojamajā ēkā. Alumīnija logi ir piemēroti arī tādu telpu īpašniekiem, kuri meklē interesantus un oriģinālus arhitektoniskos risinājumus savām telpām, jo šī materiāla logi piedāvā ļoti lielu dizaina brīvību – izstrādājiet saviem logiem īpašu dizainu, kā arī piemeklējiet jebkuru Jums vēlamo krāsu no plašā piedāvājuma. Klientam, izvēloties šos logus, tiek nodrošināta arī lieliska trokšņu izolācija. Šādi rāmji ir ļoti izturīgi, tādēļ tie var būt daudz plānāki un līdz ar to tos ir vieglāk iestrādāt dažāda veida fasādēs arī tad, ja vēlaties veidot stiklotu sienu. Alumīnijs ir arī noturīgs pret dažādām temperatūras izmaiņām, kas Latvijas apstākļos ir nozīmīgs faktors, jo logiem būs vienlīdz labi jākalpo kā karstos vasaras mēnešos, tā ziemā, kad termometra stabiņš noslīd ļoti zemu. Lai gan alumīnija logi ir izdevīga investīcija nākotnei, tomēr tiem ir arī attiecīga cena, tādēļ šī noteikti nebūs pati lētākā alternatīva, kā arī ir jārēķinās, ka auksto profilu stikli slikti notur siltumu, un šādu logu siltuma noturības palielināšana radīs papildus izmaksas.

Pēdējo desmitgažu laikā PVC logi ir strauji iemantojuši popularitāti klientu vidū, jo tie ir gan pati lētākā opcija logu iegādei, gan arī iemieso lielu daudzumu pozitīvo īpašību, piemēram, tiem ir lieliskas siltumizolācijas īpašības, kuras ļauj telpā noturēt patīkamu siltuma līmeni pat tad, ja ārā valda lieli mīnusi. Šī tipa logi rūpēsies par to, lai telpās nebūtu siltuma zudumu, kas ļaus ietaupīt uz telpu apsildīšanas rēķina. Šie logi ir radīti no mākslīga materiāla, kas nozīmē, ka pretēji koka logiem, tie vispār neabsorbē mitrumu, līdz ar to šādu logu novecošanās notiek ļoti lēni un to kalpošanas laiks ir ārkārtīgi ilgs. Šādi rāmji arī nerūsē vai nesadalās kādā citā veidā, tādēļ apkope tiem gandrīz vai nav vajadzīga. PVC ir iespējams izgatavot dažādās krāsās, tādēļ ir iespēja logu rāmjus pielāgot Jūsu dizaina vēlmēm. Vēl viena no šo logu spilgtākajām īpašībām ir to spēja nodrošināt siltuma un skaņas izolāciju, kas tos padara īpaši piemērotus pirmo stāvu iedzīvotājiem, jo logi pilnībā aiztur jebkādus ielas trokšņus, kuri Jums varētu traucēt. Plastikāta logi ir piemēroti pilnīgi jebkuram gadījumam, tādēļ, ja arī Jūs vēlaties logus, kuri kalpos ilgi, bet neizmaksās dārgi, tad šis risinājums noteikti ir piemērots arī Jums.

Lai atrastu Jums pašu piemērotāko variantu, apmeklējiet mūsu vietni, kurā Jums tiks sniegta papildus informācija par dažāda tipa logiem, piemēram, plastikāta vai alumīnija, kā arī uzzināsiet vairāk par tādiem jautājumiem kā logu cena, logu izgatavošana un citi. Nekavējieties un pasūtiet jau tagad!