Moskītu tīklu paveids. Saki „nē” kukaiņiem!

 

Mūsdienu PVC logu primārais uzdevumsir nodrošināt mūsu mājokļiem pienācīgu klusumu, siltumu un komfortu. Taču, kad logs ir atvērts, vissvarīgākais kļūst jautājums par telpu aizsardzību pret kukaiņiem, kuri lielos baros cenšas iekļūt pa atvērto logu.

Šāda problēma ir īpaši aktuāla siltajos gadalaikos, kad ielas ir pilnas аr knišļu, odu, mušu un citu kukaiņu mākoņiem. Lai neielaistu mājā šos nelūgtos viesus, plastikāta logu sistēmās uzstāda moskītu tīklus.

Latvijā vispieprasītākie ir rāmju moskītu tīkli. Šādu pretodu sistēmu konstrukcija izceļas ar savu vienkāršību – aizsargtīkls tiek stiprināts pie rāmja, kurš savukārt tiek piestiprināts pie loga plastikāta rāmja. Šādiem tīkliem nav nepieciešama īpaša kopšana. Minētajiem tīkliem ir ļoti liels pieprasījums tirgū, kas acīmredzot ir tās zemās cenas dēļ. Lai pareizi nostieptu tīklu, rāmja konstrukcijai bieži vien pierīko klāt papildu līsti pa vidu. Aizsargtīkla acu izmēri ir par 99% mazāki par dabā esošajiem kukaiņiem, vienlaikus tik mazs acu izmērs praktiski neierobežo redzamību un apgaismojumu.

Ruļļu moskītu tīklu sistēma sniedz saviem īpašniekiem iespēju, vienreiz piespiežot rokturi, atbrīvot logu no aizsargauduma. Šāds papildinājums pasargā tīklu no ārējiem faktoriem, kas ievērojami palielina tā kalpošanas ilgumu. Turklāt nozīmīga priekšrocība ir arī tā, ka ziemā nenāksies meklēt vietu, kur glabāt moskītu tīklu sev mājās. Tīkls visu gadu būs piestiprināts pie plastikāta loga. Šādas ruļļu moskītu tīklu sistēmas tiek montētas no ārpuses un papildina plastikāta loga ārējo izskatu. Alumīnija kārba, kurā tiek glabāts audums, droši pasargā to no jebkuras mehāniskās iedarbības. Sānu vadīklām ir blīvētāji birstu izskatā, un tās ir konstruētas īpašā veidā, pateicoties kam sašķiebšanās vai iesprūšana praktiski nav iespējama.

Dažkārt aizsargsistēmas pret kukaiņiem uzstādīšanu apgrūtina logu restes, kas vairumā gadījumu tiek uzstādītas uz pirmā stāva logiem. Šādās situācijās piemēro plužera metodi. Plužeri ir speciālas nagliņas ar atsperītēm, ko var atbīdīt sānis no moskītu tīkla.

Šāda aizsargsistēma garantē pastāvīgu tīkla nostiepumu.

Ja rāmja moskītu tīklu uzstādīt nav iespējams, tad montēt tīklu var arī citādi – ar pašlīmējošas lentes palīdzību. Pateicoties šai lentei, audums tiek cieši piestiprināts pie plastikāta rāmja. Klipšu lente izceļas ar tās nekaitīgumu videi, kas to padara diezgan pieprasītu pircēju acīs. Moskītu tīkliem, kas tiek uzstādīti ar pašlīmējošās lentes palīdzību, ir daudz priekšrocību: tām nekait mitrums, tās nebojājas temperatūru svārstību iespaidā, un, pateicoties karkasa trūkumam, tās praktiski neaizņem vietu uzglabāšanai. Šādus tīklus var noņemt un uzstādīt vairāk nekā tūkstoš reižu, kas neietekmē līmlentes aizķeres kvalitāti.

Aizsargtīkli ar magnētiem tiek izgatavoti no speciāla sintētiskā materiāla, kas novērš kukaiņu un pūku iekļūšanu jūsu mājā. Pateicoties magnētiem, audums vienmēr atrodas labi nostieptā stāvoklī.

Moskītu tīkli spēj pasargāt ne tikai no kukaiņiem, bet arī putekļiem un pieneņpūkām. Šāda aizsardzība ir nepieciešams elements katrā plastikāta logā. Taču, izvēloties tīklu, nepieciešams pienācīgi novērtēt iespējas to uzstādīt mājas ārpusē. Ja stacionārs aizsargtīkls visās nozīmēs ir pieņemams, tad droši pasūtiet rāmja pretodu sistēmu. Visinovatīvākais veids ir ruļļu moskītu konstrukcijas, bet „labākos” moskītu tīklus jebkurā brīdī var noņemt vai piestiprināt. Taču pretodu sistēmu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc galīgais lēmums jebkurā gadījumā ir atkarīgs tikai no jums.