Logi ar tripleksu un aizsargplēvi

Viens no populārākajiem stikla daļas aizsardzības variantiem ir tripleksa izmantošana vai stikla apdare ar plēvjveidīgiem aizsargsegumiem. Plastikāta logos bieži tiek izmantots triplekss,vairāku slāņu stiklojums. Triplekss sastāv no trīs slāņiem, tripleksa stiklam plēve (vai speciāla sacietējoša šķidruma slānis) atrodas starp divām loksnēm. Trīsslāņu stiklam ir 60—80% lielāka slodzes izturība nekā parastajam. Turklāt saplīšanas gadījumā šim stikla veidam nav asu šķembu. Stikls sabirst un paliek uz plēves loga rāmī. Arī skaņas un siltuma izolācijas rādītāji vairākslāņu stiklam ir augstāki nekā parastajam. PVC logi ar tripeksu stikla paketē spēj atrisināt vismaz divas problēmas — logi iegūst augstu drošuma līmeni, un tiem ir laba skaņas izolācija. Bez jau minētām īpašībam, tripleksam piemīt arī laba caurskatāmība, krāsas vienmērība, un tas ir izturīgs pret skrāpējumiem.

Līmplēves tiek lietotas, lai iegūtu dažādus efektus. Tās izmanto stikla stiprināšanai, siltuma saglabāšanai, aizsardzībai no saules stariem, trokšņiem, ugunsnelaimēm, vienpusējai redzamībai un citiem nolūkiem. Vēl jāatzīmē, ka aizsargplēvi var uzklāt uz jau nostiprināta loga bez tā demontāžas vai stikla paketes nomaiņas.

Abu veidu stiklus ir grūti sasist, un plīstot nerodas asas šķembas, kas ir labi no sadzīves drošības viedokļa. Turklāt šiem stikliem nav palielināts svars, kas varētu sekmēt furnitūras nolietošanos.