Kondensāta veidošanās uz logiem

Plastikāta logu konstrukcija pati par sevi kondensātu nerada un tā veidošanos neveicina, te pie vainas ir dažādi blakus apstākļi. Kondensāta veidošanās ir dabisks process, jo gaisa sastāvā ir zināms ūdens daudzums. Īslaicīga kondensāta parādīšanās īpašas problēmas nesagādās, jo radiatoru siltuma ietekmē ūdens samērā ātri iztvaikos. Taču, ja telpās ir paaugstināts mitruma līmenis un tās netiek pietiekami labi vēdinātas, iztvaikošanas process būs apgrūtināts. Mitruma koncentrācija var paaugstināties vairāku iemeslu dēļ.

  • Paaugstināta riska zonas ir virtuve, kur notiek ēdiena gatavošana;
  • vannasistaba, kur māzgājamies un mazgājam veļu;
  • guļamistaba, kur miega laikā no cilvēka izdalās 0,5-1l ūdens.

Kondensāta rašanos veicina arī tas, ja telpā atrodas daudz augu, biezi aizkari vai žalūzijas, kas izjauc gaisa cirkulāciju. Līdzīga situācija var rasties telpās, kur ir apgrūtināta konvekcijas gaisa plūsma (nepareizi izvietotas mēbeles vai radiatori). Nevienmērīga telpas stūru un nišu apsilde šajās zonās veicinās kondensāta veidošanos. Mitruma sastāvu var izmanīt arī nepareiza apjoma radiatoru uzstādīšana, kas mājoklī izjauc siltuma balansu. Virs radiatoriem nav ieteicams uzstādīt platas un pārlieku masīvas palodzes un biezus, garus aizkarus, kas kavē siltuma plūsmu.

Jābūt uzmanīgiem ar mājokļa pārplānošanu, jo var gadīties, ka pārbūves laikā tiek izjaukti vai sabojāti jau esošie ventilācijas kanāli. Tas nav pieļaujams, ja vien šīs ventilācijas iekārtas netiek kompensētas ar citām.

Lai mazinātu kondensāta rašanās iespējamību, īpaša uzmanība jāpievērš apsildes ierīču novietojumam. Problēmas var risināt regulāri vēdinot telpas. Tas jādara vairākas reizes dienā vismaz 15—20 minūtes. Mūsu piedāvātajos PVC logos piedāvājam arī mikrovēdināšanas sistēmu. Tāpat logu blokos var būt iebūvētas papildus ventilācijas sistēmas, kas palīdz regulēt gaisa apmaiņu telpā.