Kā veikt PVC logu remontu ar savām rokām?

PVC logi ir ieguvuši neticamu popularitāti, tos liek dzīvojamās mājās, birojos, dzīvokļos, garāžās, pirtīs, vasaras virtuvēs un citur. Tiem ir virkne priekšrocību attiecībā pret koka logiem: hermētiskums, izturība pret mitrumu, tie nav jākrāso un jāpiesūcina ar aizsargvielām utt. Taču plastikāta rāmji nav mūžīgi, tāpēc ik pa laikam tie ir jālabo. Turklāt rodas jautājums, vai ir iespējams remontēt plastikāta logus pašu rokām vai tomēr labāk vērsties pie profesionāļiem.

Bojājumi mēdz būt dažādi. Dažus no tiem var izlabot patstāvīgi, bet citos gadījumos ir nepieciešama profesionāļu palīdzība, bet dažkārt logs ir vispār jānomaina.

Plastikāta logu bojājumi, kurus ir iespējams novērst patstāvīgi:

  • salauzts rokturis
  • izsalšana vai caurpūte
  • netīras furnitūras detaļas

Tās ir visizplatītākās problēmas, kas rodas saistībā ar PVC rāmjiem. Ja spraugas ir aizbāztas, taču pēc kāda laika caurpūte atkal parādās, tad šādā gadījumā remontēt logus ir bezjēdzīgi un tie ir jāmaina. Ja ir sasists stikls vai tajā ir plaisas, tad nevajadzētu pašam remontēt logu. Pirmkārt, tas nav vienkārši izdarāms, otrkārt, tas ir bīstami, treškārt, stikla pakete ir ļoti smaga.

Instrukcija, kā salabot rokturi

Ar rokturi mēdz notikt šādas nepatikšanas: tas ir izļurkājies vai salūzis, neizdodas pagriezt vai aizvērt vērtni blokiratora pēc, logs atveras vienlaikus gan no augšas, gan no sāna. Pirmajā gadījumā salabošanai būs nepieciešams skrūvgriezis. Pagriežam roktura pamatni pa kreisi vai pa labi, augšā un apakšā jūs ieraudzīsiet divas skrūves, tās jāatskrūvē un jānoņem vecais turētājs vai tā lūznis un jāieliek jauns. To var iegādāties veikalā vai uzņēmumā, kurš izplata un izgatavo PVC rāmjus. Tiesa gan, uzņēmumi ne vienmēr pārdod detaļas mazumtirdzniecībā.

Nereti gadās, ka mazi bērni krīt ārā pa atvērtiem logiem, atduroties pret moskītu tīklu. Taču vasarā ir karsts, un turēt vēdlodziņu pilnībā ciet nevar. Šādiem gadījumiem ir paredzēti blokiratori, kas neļauj atvērt vēdlodziņu vairāk par noteiktu pozīciju. Lai to uzstādītu, jāatskrūvē rokturis, jāieliek atvēršanas ierobežotājs un jāpieskrūvē rokturis atpakaļ.

Ja gadījumā jūs nevarat aizvērt vēdlodziņu, tad ir bojāts blokirators, kas neļauj mainīt roktura stāvokli. Tas parasti notiek telpās, kur ļoti bieži atver un aizver vecos logus un rāmjus. Vispirms ir jānoskaidro furnitūras marka, kas norādīta vērtnes sānā. Ja tā ir AUBI, tad jāatrod plāksnīte ar atsperi un jānovieto tā taisnā stāvoklī. Tas palīdzēs tikai tad, ja vērtne ir vertikālā stāvoklī, slīpā stāvoklī – nē. Citu firmu furnitūra tiek regulēta ar mēlītes palīdzību, kas atrodas zem roktura. Tā ir jāizlīdzina un jāaizver logs.

Reizēm gadās, ka vēdlodziņš vienlaikus atveras no  augšas un no sāna. Tad ir tas ir jāpiespiež pie loga un rokturis ir jānovieto vertikālā stāvoklī un jāaizver. Ja neizdodas, tad atslēdziet blokiratoru.

Var būt arī tā, ka tā nav roktura vai blokiratora vaina, ka vēdlodziņu nevar aizvērt. Lieta tā, ka blokirators nevar aizķert furnitūru otrajā vērtnē. Šādā gadījumā ir tā jāpārbauda un ar skrūvgrieža palīdzību jāpieskrūvē vai starp to un rāmi jāieliek kaut kas blīvāks. Piemēram, linoleja gabaliņš.

Ja logs pūš cauri

Ja jūtat, ka telpā ir ienācis vēsums, bet radiators ir silts un apkure darbojas, tad pieejiet pie rāmja un pielieciet roku vai papīra lapu. Ja jūtat vēsumus un papīra gabaliņš trīsuļo, tad aukstuma iemesls ir atrasts.

Visdrīzāk pūš tāpēc, ka vērtnes nepiegulst blīvi viena otrai. Ikvienam rāmim ir piespiedņi, ko var noregulēt. No atvāžamās vērtnes puses tie ir divi tērauda diski. No vienas puses tas ir šaurs, bet no otras – plats. Tas ir jāpagriež tā, lai tas būtu ar plato pusi uz āru. Gada siltajā laikā tas ir jāpagriež ar šauro pusi uz āru, lai gaiss iekļūst telpā.

Ja tas nepalīdz, tad pārbaudiet gumijas blīvētājus, kas visdrīzāk ir nodiluši, un tie ir jāmaina. Fiksējiet veco blīvētāju garumu un iegādājieties atbilstošus uzņēmumā, kas izgatavo PVC logus. Turpat jūs varat iegādāties arī līmi. Noņemiet vecos blīvētājus, notīriet sakaltušo līmi un pielīmējiet jaunos.

Caurpūte no viru puses notiek nevis ilgās logu ekspluatācijas pēc, bet gan tāpēc, ka tie ir nekvalitatīvi vai montāžas laikā ir pieļautas kļūdas. Ja plastikāta logu garantijas laiks nav beidzies, tad montētāja vai izgatavotāja pienākums ir tos salabot par saviem līdzekļiem. Ja garantijas termiņš ir beidzies, tad plastikāta logus labāk neremontēt pašrocīgi, bet gan uzticēt to speciālistiem. Caurpūte var rasties tāpēc, ka viras ir palikušas vaļīgas un slikti tur vērtnes, vai arī tāpēc, ka rāmī nav taisnošanas plāksnīšu.

Dažkārt ziemā uz palodzēm parādās ledus. Šādā gadījumā tas ir jānoņem, jānovāc zem tā vecais blīvētājs, viss jānotīra un jānoklāj ar putu poliuretānu. Tas ir vienlaikus gan siltumizolācijas, gan hidroizolācijas materiāls.

Kā atjaunot furnitūru?

Galvenais furnitūras ienaidnieks ir netīrumi. Ja rāmis uz uzstādīts ļoti sen, tad tas sāk slikti funkcionēt, logus grūti aizvērt un regulēt. Rāmis ir jānoņem un jānotīra. Pirms izjaukšanas nofotografējiet vērtnes galu, lai pēc tam varētu to pareizi salikt.

Akurāti atskrūvējam visas skrūves ar skrūvgriezi, noņemam furnitūru no rāmja un uzliekam uz galda vai grīdas. Ar otiņu un lupatiņu iztīrām visus netīrumus, notīrām visas detaļas, bet no augšas tās ir jāpārklāj ar smērvielu. Pēc tam saliekam visu atpakaļ logā. Profilakses nolūkos ieteicams pārtīrīt furnitūru divreiz gadā, turklāt to var arī nenoņemt no rāmja.