Logu stikla paketes

Nereti par stikla paketēm cilvēki sauc pašu PVC loga konstrukciju,bet stikla pakete ir tikai loga stiklotā daļa. Atkarībā no tā, cik stiklu ir paketē, izškir vienkameru vai divkameru stikla paketes. Tās attiecīgi sastāv no 2 vai 3 stikliem, kas pa perimetru savienoti ar distanciālo rāmīti, kas visbiežāk tiek izgatavots no alumīnija vai plastmasas. No rāmīša platuma ir atkarīgs kameras biezums (piem., 6,8,12,16mm). Rāmīša iekšējā telpā tiek iepildīta īpaša viela –absorbents, kas absorbē (uzsūc) mitrumu stikla paketē, bet, lai starp stikliem radītu hermētisku kameru un no tās neizkļūtu gāze un tajā neiekļūtu mitrums, ražojot stiklapaketi, to vairākkārt hermetizē.

Stikla paketes kameras var tikt pildītas ar gaisu vai inerto gāzi –argonu,kas palielina paketes siltumaizsardzības īpašības. Bet tā kā stikla pakete aizņem loga lielāko laukumu un caur to notiek pat līdz 80% siltuma zuduma, tad papildus ieteicams izmantot energotaupošos stiklus ar zemu emisijas pārklājumu. Ir divi galvenie zemas emisijas stikla veidi — ar cieto pārklājumu (K-stikls) un ar mīksto pārklājumu (I-stikls).K-stiklu izgatavo, izgulsnējot aizsargslāni uz vēl karsta stikla. I-stiklu ražo, vairākos slāņos uzklājot metālus, to nitrātus un oksīdus. Parasti I-stiklu izmanto vienkameru vai daudzkameru stikla paketēs.

Latvijas klimatā optimāls variants ir vienkameras stikla pakete ar energotaupošo stiklu. Šāds logs ir viegls un līdz ar to rada mazāku slodzi furnitūrai. Savukārt nelielā slodze paaugstina kalpošanas ilgumu. Šāda vienkameru stikla pakete ar energotaupošo stiklu un argona gāzes pildījumu ļauj palielināt siltuma aizsardzību vairāk kā 2 reizes salīdzinājumā ar parasto stikla paketi. Patreiz ir pieejams ļoti plašs stikla pakešu sastāvs un biezums, bet visizplatītākais variants ir 24mm bieza vienkameras stikla pakete,kas sastāv no diviem 4 mm bieziem stikliem, viens no tiem energotaupošais, attālums starp stikliem 16mm , kamera pildīta ar argona gāzes maisījumu. Siltuma caurlaidibas koeficients Uf=1,1 W/m2K


Logi ar tripleksu un aizsargplēvi

tripleks plevesViens no populārākajiem stikla daļas aizsardzības variantiem ir tripleksa izmantošana vai stikla apdare ar plēvjveidīgiem aizsargsegumiem. Plastikāta logos bieži tiek izmantots triplekss,vairāku slāņu stiklojums. Triplekss sastāv no trīs slāņiem, tripleksa stiklam plēve (vai speciāla sacietējoša šķidruma slānis) atrodas starp divām loksnēm. Trīsslāņu stiklam ir 60—80% lielāka slodzes izturība nekā parastajam. Turklāt saplīšanas gadījumā šim stikla veidam nav asu šķembu. Stikls sabirst un paliek uz plēves loga rāmī. Arī skaņas un siltuma izolācijas rādītāji vairākslāņu stiklam ir augstāki nekā parastajam. PVC logi ar tripeksu stikla paketē spēj atrisināt vismaz divas problēmas — logi iegūst augstu drošuma līmeni, un tiem ir laba skaņas izolācija. Bez jau minētām īpašībam, tripleksam piemīt arī laba caurskatāmība, krāsas vienmērība, un tas ir izturīgs pret skrāpējumiem.

Līmplēves tiek lietotas, lai iegūtu dažādus efektus. Tās izmanto stikla stiprināšanai, siltuma saglabāšanai, aizsardzībai no saules stariem, trokšņiem, ugunsnelaimēm, vienpusējai redzamībai un citiem nolūkiem. Vēl jāatzīmē, ka aizsargplēvi var uzklāt uz jau nostiprināta loga bez tā demontāžas vai stikla paketes nomaiņas.

Abu veidu stiklus ir grūti sasist, un plīstot nerodas asas šķembas, kas ir labi no sadzīves drošības viedokļa. Turklāt šiem stikliem nav palielināts svars, kas varētu sekmēt furnitūras nolietošanos.


Logu atvēršanas veidi

Ir iespējams kombinēt atvēršanas veidus un izveidot «atveramu –atgāžamu” kā arī atvērt logu „mikroventilācijai”.


Logu furnitūra

Logu furnituraPirmajā brīdī var likties, ka PVC loga konstrukcijā furnitūrai nav tik nozīmīga vieta kā stiklapaketei vai loga profilam. Tomēr no furnitūras lielā mērā ir atkarīga loga kvalitāte un funkcionallitāte. Tieši furnitūra nes lielāko mehānisko un dinamisko slodzi .

Furnitūra – tie ir mehānismi, kas dod iespēju atvērt un aizvērt logu. Kā zināms, loga vērtnei ir vairāki atvēršanas veidi – atverama, atgāžama, atverama un atgāžama, ziemas vēdināšanas režīms. Visas šīs iespējas nodrošina loga furnitūras mehānismi. Atveramās-atgāžamās furnitūras radīšana logu ražošanā izraisīja teju vai revolūciju, jo parādījās jaunas konstruktīvās iespējas. Vairs nav nepieciešams darināt vēdlodziņus, kas samazina gaismas laukumu logā.

Viss loga mehānisms tiek darbināts ar vienu rokturi. Neraugoties uz mehānismu sarežģītību, furnitūra ir ļoti vienkārša apkopē. Izmantojot visparastākos instrumentus, iespējams noregulēt vērtnes stāvokli rāmī pa vertikāli un horizontāli, blīvējuma piespiešanas pakāpi un citas lietas. Mūsu piedāvātie PVC logi tiek komplektēti ar augstas kvaitātes vācu furnitūru Roto vai Siegenia. Sazinoties ar mums, varat logu komplektācijai iegādāties rokturus ar atslēgu, t.s.„pīpētāju” rokturus balkona durvīm un citu Jūs interesējošo furnitūru.


Logu kopšana

Loga profils. PVC logu rāmjus un vērtnes ir viegli kopt. To virsma ir gluda, tādēļ tos var mazgāt ar siltu ūdeni, izmantojot sūkli vai mīkstu lupatiņu. Nedrīkst lietot abrazīvas pastas, jo tās var sabojāt loga virsmu.

Plastikāta logu rāmju apakšējā daļā atrodas ūdens novades kanāli, kas izvada ārā mitrumu. Tie laiku pa laikam ir jāiztīra. Lai nevainojami kalpotu furnitūra, tās kustīgās detaļas vidēji divas reizes gadā ir jāieeļļo. Nedrīkst izmantot līdzekļus, kuru sastāvā ir skābes vai sveķi, kā arī tādus, kas var izjaukt aizsardzību pret koroziju. Iespējams, eņģes un vērtni nepieciešams arī pieregulēt, bet to labāk uzticēt profesionāliem meistariem.

Lai blīvējumi kalpotu ilgāk, saglabātu elastību un aizturētu mitrumu un vēsumu, reizi vai divas reizes gadā tie jāattīra no gružiem un netīrumiem un jāapstrādā ar speciālu līdzekli. Tīrīšanu un apstrādi var veikt ar mīkstu lupatiņu un siltu ūdeni, kam nedaudz pievienots mazgāšanas līdzeklis. Pēc tīrīšanas blīvējumi kļūs elastīgi un atgrūdīs mitrumu.  Ievērojot šīs vienkāršās rekomendācijas, logi kalpos ilgāk.


Kondensāta veidošanās uz logiem

Plastikāta logu konstrukcija pati par sevi kondensātu nerada un tā veidošanos neveicina, te pie vainas ir dažādi blakus apstākļi. Kondensāta veidošanās ir dabisks process, jo gaisa sastāvā ir zināms ūdens daudzums. Īslaicīga kondensāta parādīšanās īpašas problēmas nesagādās, jo radiatoru siltuma ietekmē ūdens samērā ātri iztvaikos. Taču, ja telpās ir paaugstināts mitruma līmenis un tās netiek pietiekami labi vēdinātas, iztvaikošanas process būs apgrūtināts. Mitruma koncentrācija var paaugstināties vairāku iemeslu dēļ.

  • Paaugstināta riska zonas ir virtuve, kur notiek ēdiena gatavošana;
  • vannasistaba, kur māzgājamies un mazgājam veļu; 
  • guļamistaba, kur miega laikā no cilvēka izdalās 0,5-1l ūdens.

Kondensāta rašanos veicina arī tas, ja telpā atrodas daudz augu, biezi aizkari vai žalūzijas, kas izjauc gaisa cirkulāciju. Līdzīga situācija var rasties telpās, kur ir apgrūtināta konvekcijas gaisa plūsma (nepareizi izvietotas mēbeles vai radiatori). Nevienmērīga telpas stūru un nišu apsilde šajās zonās veicinās kondensāta veidošanos. Mitruma sastāvu var izmanīt arī nepareiza apjoma radiatoru uzstādīšana, kas mājoklī izjauc siltuma balansu. Virs radiatoriem nav ieteicams uzstādīt platas un pārlieku masīvas palodzes un biezus, garus aizkarus, kas kavē siltuma plūsmu.

Jābūt uzmanīgiem ar mājokļa pārplānošanu, jo var gadīties, ka pārbūves laikā tiek izjaukti vai sabojāti jau esošie ventilācijas kanāli. Tas nav pieļaujams, ja vien šīs ventilācijas iekārtas netiek kompensētas ar citām.

Lai mazinātu kondensāta rašanās iespējamību, īpaša uzmanība jāpievērš apsildes ierīču novietojumam. Problēmas var risināt regulāri vēdinot telpas. Tas jādara vairākas reizes dienā vismaz 15—20 minūtes. Mūsu piedāvātajos PVC logos piedāvājam arī mikrovēdināšanas sistēmu. Tāpat logu blokos var būt iebūvētas papildus ventilācijas sistēmas, kas palīdz regulēt gaisa apmaiņu telpā.